שיעור קפוארה: עולם של אומנות הלחימה עם קצב וריקוד

הקפוארה היא אומנות לחימה שמוצאה בברזיל, והיא מציעה שיעורים לכל הגילאים והמינים. אם אתה או אתה רוצה להיות חלק ממשפחת הקפוארה, שיעורי קפוארה יכולים להיות רעיון מצוין.

 

שיעור קפוארה לבנות

 

בשיעורי הקפוארה לבנות, הדגש הוא על חיזוק הביטחון העצמי, שיפור הגמישות והכוח, ופיתוח יכולות הלחימה באמצעות תנועות מוזיקליות וריקוד. בנוסף לכך, השיעורים מציעים לבנות הזדמנות להתנסות בתרבות הברזילאית, לשמוע שירים בפורטוגזית וללמוד על ההיסטוריה והתרבות שמאחורי אומנות הלחימה המרתקת הזו.

 

שיעור קפוארה לבנים

 

שיעורי הקפוארה לבנים נלמדים בתכנים דומים, אך עם דגש רב יותר על חיזוק הכוח הפיזי, שיפור הקואורדינציה והמהירות, והתמודדות עם אתגרים פיזיים. הבנים לומדים לשחרר אנרגיה בדרך חיובית ובטוחה, ולבנות ביטחון עצמי בעזרת הקפוארה.

 

שיעור קפוארה לבוגרים

 

שיעורי הקפוארה לבוגרים הם ההזדמנות לשפר את הכוח, הגמישות, הריכוז והיכולת להתמודד עם לחצים ומתחים נפשיים. את השיעורים מתאימים לרמות שונות של כושר גופני ויכולות פיזיות, והם מציעים חוויה מהנה של ריקוד ומוזיקה ברזילאית.

שיעור קפוארה לילדים

 

שיעורי הקפוארה לילדים משפרים את הקואורדינציה, התנועה, המהירות והחוזק הפיזי. השיעורים מציעים לילדים הזדמנות לפתח מיומנויות חברתיות ולבנות ביטחון עצמי באמצעות פעילות גופנית כיפית ומהנה.

 

מקורות הקפוארה

 

אומנות הלחימה של הקפוארה התפתחה בברזיל במאה ה-16, על ידי עבדים אפריקאים שהובאו לשם על ידי הפורטוגזים. הקפוארה הייתה אמצעי להתנגד לעבדות, לשמר את הגאווה והתרבות האפריקאית, ולהגן על עצמם. מקור השם "קפוארה" הינו צמחייה נמוכה שלשלם היו בורחים העבדים.

אומנות הלחימה של הקפוארה

 

אומנות הלחימה של הקפוארה היא מיזוג של תנועות מוזיקליות וריקוד, שירה, מוזיקה, והיסטוריה. היא מחברת את הגוף, המוח והנשמה, ומציעה אימונים עם תחושת קצב מוזיקלית תוך הפעלת הגוף  . במהלך שיעור קפוארה, אתה לא רק מתאמן, אלא גם מנגן, שר, רוקד, ומתחבר לתרבות וההיסטוריה של הקפוארה.

במרכז לקפוארה של ארז מלכה, אנחנו מציעים חוגי קפוארה לכל הגילאים והמינים, בסביבה עם מוזיקה  קצבית. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו, ללמוד ולחוות את הקפוארה, ולהיות חלק ממשפחת הקפוארה שלנו.

טבלת השוואה לאימוני קפוארה

טבלת השוואה לאימוני קפוארה

פרמטר נשים גברים ילדים בוגרים
מטרה שיפור כושר גופני, הגנה עצמית שיפור כושר גופני, הגנה עצמית שיפור מוטוריקה, פיתוח יכולות חברתיות שיפור כושר גופני, הגנה עצמית
אינטנסיביות בינונית גבוהה נמוכה בינונית עד גבוהה
משך האימון שעה שעה וחצי 45 דקות שעה וחצי

שאלות נפוצות על שיעורי קפוארה

האם יש צורך בניסיון קודם להצטרפות לשיעור?

לא, השיעורים מתאימים גם למתחילים ללא ניסיון.

באילו שעות השיעורים מתקיימים?

השיעורים מתקיימים בשעות הערב, אך מומלץ לבדוק באתר הרשמי את הלוח הזמנים המעודכן.

האם יש שיעורי קפוארה לילדים?

כן, ישנם שיעורים מיוחדים לילדים בגילאים שונים.

איפה השיעורים מתקיימים?

השיעורים מתקיימים במספר מרכזים ברחבי הארץ, כולל בתל אביב.

האם יש צורך בציוד מיוחד לשיעור?

לא נדרש ציוד מיוחד, אך מומלץ להגיע בבגדים נוחים לפעילות גופנית.

דילוג לתוכן